ČETIRI MEDALJE ZA SPRINTERE NA EVROPSKOM PRVENSTVU

Reprezentacija Srbije, drugog dana Prvenstva Evrope u Češkoj, u poslepodnevnom delu programa osvojila je četiri medalje. Srpski sprinteri osvojili su po jedno zlato i srebro i dve bronze u trkama na 200m.

Marko Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u jednosedu na 200 metara, pošto trku izvezao za 34 sekunde i 708 stotinki. Trijumfom u Račicama, Dragosavljević je odbranio je titulu osvojenu prošle godine na šampionatu u Brandenburgu. Drugo mesto zauzeo je Šveđanin Peter Mening,
ispred Litvanca Ignasa Navakauskasa.
Dve bronzane medalje osvojila je Nikolina Moldovan: u jednosedu na 200 metara, kao i u dvosedu sa sestrom Oliverom, na istoj deonici. Nikolina je u jednosedu do bronze došla sa 563 stotinke zaostatka u odnosu na Francuskinju Saru Gujo, dok je srebrnu medalju osvojila Ruskinja Natalija Podolskaja.

Pripremio: Vasilije Bujošević

Author: УЧИТЕЉ ДЕЈАН